House Of Night Romania
Prima zi la Casa Noptii 4a4c9e20e2e1132cd5eee5ca055ab6a8
Fii Binecuvantat! Bine ai venit pe forumul House Of Night Romania, noul forum dedicat seriei Casa Noptii scrisa de P.C. si Kristin Cast! Inregistreaza-te acum si vei putea vorbi cu ceilalti membrii despre personajele tale favorite din serie, autoare sau chiar participa la RPG. Ce mai astepti?
House Of Night Romania
Prima zi la Casa Noptii 4a4c9e20e2e1132cd5eee5ca055ab6a8
Fii Binecuvantat! Bine ai venit pe forumul House Of Night Romania, noul forum dedicat seriei Casa Noptii scrisa de P.C. si Kristin Cast! Inregistreaza-te acum si vei putea vorbi cu ceilalti membrii despre personajele tale favorite din serie, autoare sau chiar participa la RPG. Ce mai astepti?
House Of Night Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Cel mai apropiat loc de Casa Noptii, Tusla, Oklahoma! Vino sa fii Insemnat!
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Prima zi la Casa Noptii

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Invader Lamu
Novice
Novice
Invader Lamu


Mesaje : 114
Puncte : 14838
Karma : 0
Data de inscriere : 27/10/2010

Prima zi la Casa Noptii Empty
MesajSubiect: Prima zi la Casa Noptii   Prima zi la Casa Noptii EmptyJoi 28 Oct 2010, 02:16

Ma trezisem din somn, intr-o camera intunecata si rece. Parea a fi un beci sau o pivnita. Incerc sa ies insa realiez ca usa este incuiata si nu am nici o iesire. Ultimul lucru care mi-l aminteam era ca ma intalnisem intr-un bar cu un barbat ce parea a avea in jur de 30-35 de ani. Si ca upa ce am baut sucul pe care l-am comandat la bar, am adormit.
-AJUTOR! E cineva? Va rog deschideti usa.
Sus In jos
Bee
Mare Preoteasa
Mare Preoteasa
Bee


Mesaje : 476
Puncte : 15416
Karma : 9
Data de inscriere : 06/10/2010
Localizare : Casa Noptii, Tusla
Stare de spirit : Marked...

Prima zi la Casa Noptii Empty
MesajSubiect: Re: Prima zi la Casa Noptii   Prima zi la Casa Noptii EmptyJoi 28 Oct 2010, 19:45

Te rog, nu mai tipa asa. Urechile mele sufera!, spuse fata ce paru ca a aparut de nicaieri. Nu o sa iti faca nimeni nimic, ofta ea, dandu-si ochii peste cap.


Ultima editare efectuata de catre Bee in Vin 29 Oct 2010, 21:12, editata de 1 ori
Sus In jos
http://twitter.com/#!/glam_honeybee
Invader Lamu
Novice
Novice
Invader Lamu


Mesaje : 114
Puncte : 14838
Karma : 0
Data de inscriere : 27/10/2010

Prima zi la Casa Noptii Empty
MesajSubiect: Re: Prima zi la Casa Noptii   Prima zi la Casa Noptii EmptyJoi 28 Oct 2010, 21:31

-Oare de ce am ajuns aici? Unde ma aflu? Si de ce am fost rapita?
Sus In jos
Bee
Mare Preoteasa
Mare Preoteasa
Bee


Mesaje : 476
Puncte : 15416
Karma : 9
Data de inscriere : 06/10/2010
Localizare : Casa Noptii, Tusla
Stare de spirit : Marked...

Prima zi la Casa Noptii Empty
MesajSubiect: Re: Prima zi la Casa Noptii   Prima zi la Casa Noptii EmptyVin 29 Oct 2010, 01:00

Eu sunt Rebecca, Mare Preoteasa in devenire si trebuie sa stau cu tine pana apare cineva sa imi spuna si mie ce se intampla. Momentan sunt la fel de confuza ca si tine, spuse fata suflandu-si bretonul din ochi. Si asta imi displace. Sunt obisnuita sa stiu totul pe aici, iar cand ... incepu ea sa turuie, ca de obicei, dar se opri brusc. Apropo, tu cine esti? Nu esti insemnata."


Ultima editare efectuata de catre Bee in Vin 29 Oct 2010, 21:09, editata de 1 ori
Sus In jos
http://twitter.com/#!/glam_honeybee
Invader Lamu
Novice
Novice
Invader Lamu


Mesaje : 114
Puncte : 14838
Karma : 0
Data de inscriere : 27/10/2010

Prima zi la Casa Noptii Empty
MesajSubiect: Re: Prima zi la Casa Noptii   Prima zi la Casa Noptii EmptyVin 29 Oct 2010, 03:18

-Ma numesc Invader Lamu dar prietenii imi spn Lum. Insemnata cu ce? Apropo, abia am ajuns aici. Si de ce sa ma insemneze? Am facut ceva ilegal? Am incalcat cumva principiile sacre a vreunui popor fara sa imi dau seama?
Sus In jos
Bee
Mare Preoteasa
Mare Preoteasa
Bee


Mesaje : 476
Puncte : 15416
Karma : 9
Data de inscriere : 06/10/2010
Localizare : Casa Noptii, Tusla
Stare de spirit : Marked...

Prima zi la Casa Noptii Empty
MesajSubiect: Re: Prima zi la Casa Noptii   Prima zi la Casa Noptii EmptyVin 29 Oct 2010, 21:08

Fata ramase perplexa. Nu esti de pe aici, nu? Cei care s-au nascut in Tusla stiu de Casa Noptii si ne evita ca si cum am avea raie, ofta ea. Acum esti in Casa Noptii, sau ... mai degraba subsolul casei noptii, dar habar nu am ce cauti aici. Casa Noptii este o scoala pentru vampiri: oameni normali ce sunt Insemnati de un vanator si apoi ajung aici pentru ca daca un vamipr novice nu sta langa vampiri completi corpul novicelui nu va accepta transformarea si el va muri. Fata facu o pauza scurta si apoi continua. Cineva ar trebui sa ajunga aici din minut in minut. Iti aduci cumva aminte cine te-a adus aici?
Sus In jos
http://twitter.com/#!/glam_honeybee
Invader Lamu
Novice
Novice
Invader Lamu


Mesaje : 114
Puncte : 14838
Karma : 0
Data de inscriere : 27/10/2010

Prima zi la Casa Noptii Empty
MesajSubiect: Re: Prima zi la Casa Noptii   Prima zi la Casa Noptii EmptyVin 29 Oct 2010, 22:53

-Nu nu sunt de pe aici. Eu in ultima perioada am locuit in Tokyo. Sunt departe de Tokyo? Ce imi amintesc eu este ca dupa ce am terminat orele la liceu m-am oprit in drum spre casa la o pizzerie sa beau un suc. Nu mai era pizzerul care ma servea de obicei ci un altul mai nou si tinerel. Am comandat o pizza fara usturoi si un suc natural si m-am asezat la o masa asteptand comanda. Un barat cam la vreo 30-35 de ani care statea la o masa alaturata de a mea incepu sa fumeze iar eu m-am dat la o alt masa. Cand venise pizza, mi-am turnat pe pizza toata sticla de ketchup picant fiindca ador acest gust.
Incepusem sa mananc si observ ca acel barbat se uita la mine dar cum nu il cunosteam nu i-am dat nici o atentie. Apoi merse la barman si nu stiu ce au vorbit, nu imi dau seama in ce limba au vobit. Eu cunosc doar engleza si japoneza.
Apoi mi-a venit si sucul. Dupa ce am baut suul stiu doar ca am avut putine ameteli, am adormit si apoi m-am trezit aici.
Sus In jos
Bee
Mare Preoteasa
Mare Preoteasa
Bee


Mesaje : 476
Puncte : 15416
Karma : 9
Data de inscriere : 06/10/2010
Localizare : Casa Noptii, Tusla
Stare de spirit : Marked...

Prima zi la Casa Noptii Empty
MesajSubiect: Re: Prima zi la Casa Noptii   Prima zi la Casa Noptii EmptyVin 29 Oct 2010, 23:47

Te-au drogat! spuse fata simplu. Ti-au pus ceva in bautura! Iti aduci aminte cum arata omul? Semana cumva cu ... cu ... o mortaciune! exclama ea, fericita ca a gasit cuvantu potrivit.
Sus In jos
http://twitter.com/#!/glam_honeybee
Invader Lamu
Novice
Novice
Invader Lamu


Mesaje : 114
Puncte : 14838
Karma : 0
Data de inscriere : 27/10/2010

Prima zi la Casa Noptii Empty
MesajSubiect: Re: Prima zi la Casa Noptii   Prima zi la Casa Noptii EmptySam 30 Oct 2010, 05:18

-Era cam sa zicem 1.90-1.95 metri, nu avea mustata si nici barba, parul era pletos si lung ca a unui rocker, era palid la fata, si avea ochii rosii.
Iar pizzerul nu am putut sa vad decat ca avea 1,70 metri, ochii caprui, parul banuisc ca il avea tuns curt din moment ce a incaput sub palaria de bucatar si imi mai mintesc ca avea mustata probabil rasa cu o zi in uma caci avea inceput e mustata. Varsta lui cam 19-21 ani.
Sus In jos
Bee
Mare Preoteasa
Mare Preoteasa
Bee


Mesaje : 476
Puncte : 15416
Karma : 9
Data de inscriere : 06/10/2010
Localizare : Casa Noptii, Tusla
Stare de spirit : Marked...

Prima zi la Casa Noptii Empty
MesajSubiect: Re: Prima zi la Casa Noptii   Prima zi la Casa Noptii EmptySam 30 Oct 2010, 17:40

Parul lung, rase ea. Sigur era vampir. Asta face parte din transformarea in Vampir: parul si unghiile devin mai tari si cresc mai repede decat de obicei. Asta si ... frumusetea extraordinara. facu o scurta pauza cat se gandi ce sa faca. Haide, nu o sa imi pierd toata ziua aici. Oricum, au zis sa stau cu tine pana te trezesti si apoi cineva o sa vina. Nu vad sa fi venit nimeni asa ca hai sa iti fac un tur al Casei Noptii, in timp ce eu imi termin din treaba. Okey?
Sus In jos
http://twitter.com/#!/glam_honeybee
Invader Lamu
Novice
Novice
Invader Lamu


Mesaje : 114
Puncte : 14838
Karma : 0
Data de inscriere : 27/10/2010

Prima zi la Casa Noptii Empty
MesajSubiect: Re: Prima zi la Casa Noptii   Prima zi la Casa Noptii EmptySam 30 Oct 2010, 20:02

-Ok, sigur. Mi-ar face placere. Imi place sa vad locuri noi insa numai daca nu sunt periculoase. Spun eu.
Sus In jos
Bee
Mare Preoteasa
Mare Preoteasa
Bee


Mesaje : 476
Puncte : 15416
Karma : 9
Data de inscriere : 06/10/2010
Localizare : Casa Noptii, Tusla
Stare de spirit : Marked...

Prima zi la Casa Noptii Empty
MesajSubiect: Re: Prima zi la Casa Noptii   Prima zi la Casa Noptii EmptySam 30 Oct 2010, 20:11

Nu te mananca nimeni, spuse fata si deschise usa spre scara intunecoasa.

Rebecca iesire spre Holuri
Sus In jos
http://twitter.com/#!/glam_honeybee
Continut sponsorizat





Prima zi la Casa Noptii Empty
MesajSubiect: Re: Prima zi la Casa Noptii   Prima zi la Casa Noptii Empty

Sus In jos
 
Prima zi la Casa Noptii
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Reduceri la Seria Casa Noptii
» Turul Casei Noptii

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
House Of Night Romania :: RPG :: Alte locuri-
Mergi direct la: