House Of Night Romania
Ideea Geniala a Rebeccai 4a4c9e20e2e1132cd5eee5ca055ab6a8
Fii Binecuvantat! Bine ai venit pe forumul House Of Night Romania, noul forum dedicat seriei Casa Noptii scrisa de P.C. si Kristin Cast! Inregistreaza-te acum si vei putea vorbi cu ceilalti membrii despre personajele tale favorite din serie, autoare sau chiar participa la RPG. Ce mai astepti?
House Of Night Romania
Ideea Geniala a Rebeccai 4a4c9e20e2e1132cd5eee5ca055ab6a8
Fii Binecuvantat! Bine ai venit pe forumul House Of Night Romania, noul forum dedicat seriei Casa Noptii scrisa de P.C. si Kristin Cast! Inregistreaza-te acum si vei putea vorbi cu ceilalti membrii despre personajele tale favorite din serie, autoare sau chiar participa la RPG. Ce mai astepti?
House Of Night Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Cel mai apropiat loc de Casa Noptii, Tusla, Oklahoma! Vino sa fii Insemnat!
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Ideea Geniala a Rebeccai

In jos 
5 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Bee
Mare Preoteasa
Mare Preoteasa
Bee


Mesaje : 476
Puncte : 15509
Karma : 9
Data de inscriere : 06/10/2010
Localizare : Casa Noptii, Tusla
Stare de spirit : Marked...

Ideea Geniala a Rebeccai Empty
MesajSubiect: Ideea Geniala a Rebeccai   Ideea Geniala a Rebeccai EmptyJoi 18 Noi 2010, 02:56

OOC: ideea e mai geniala decat titlul
BIC: Rebecca, nu mai tipa asa, o certa Nefert pe fata, frecandu-si tamplele.
Scuze, zise fata repede. Pot vorbi cu tine, in privat.
Sus In jos
http://twitter.com/#!/glam_honeybee
Invader Lamu
Novice
Novice
Invader Lamu


Mesaje : 114
Puncte : 14931
Karma : 0
Data de inscriere : 27/10/2010

Ideea Geniala a Rebeccai Empty
MesajSubiect: Re: Ideea Geniala a Rebeccai   Ideea Geniala a Rebeccai EmptyJoi 18 Noi 2010, 03:07

Ajunsesem si eu la infirmerie insa stiind ca Rebeca si Neferet sunt acolo, ma mulmesc sa astept la usa infirmeriei si sa le las sa discute in privat.
Sus In jos
Bee
Mare Preoteasa
Mare Preoteasa
Bee


Mesaje : 476
Puncte : 15509
Karma : 9
Data de inscriere : 06/10/2010
Localizare : Casa Noptii, Tusla
Stare de spirit : Marked...

Ideea Geniala a Rebeccai Empty
MesajSubiect: Re: Ideea Geniala a Rebeccai   Ideea Geniala a Rebeccai EmptyVin 19 Noi 2010, 02:23

Lum, poti veni si tu, ii spuse Rebecca. Apoi se intoarse spre Neferet: Daca un cautator o insemneaza din nou pe Corine. Ea nu va mai putea muri din nou, nu? O data ce a murit insemna ca (,) corpul ei nu va refuza transformarea a doua oara. Cum un fulger nu loveste acelasi loc de doua ori!
Sus In jos
http://twitter.com/#!/glam_honeybee
Invader Lamu
Novice
Novice
Invader Lamu


Mesaje : 114
Puncte : 14931
Karma : 0
Data de inscriere : 27/10/2010

Ideea Geniala a Rebeccai Empty
MesajSubiect: Re: Ideea Geniala a Rebeccai   Ideea Geniala a Rebeccai EmptyVin 19 Noi 2010, 04:05

Intru inauntru.
-Dar cand a murit? Eu vad ca inca traieste. Doar am salvat-o. Iar in ceea ce priveste transformarea in vampir din nou, e o chestie mai complicata. Ca sa pastrezi creierul activ si astfel sa ii pastrezi acea scanteie vitala in interiorul corpului e un proces mai complicat. Noi Oni avem tehnologia necesara. O folosim deseori in scopuri de spionaj ca sa putem trece nedetectati de alarmele cu senzori termici sau senzori laser, raze x si raze infrarosii.
Este o procedura medicala speciala de racire a corpului de la 37 de grade la 18 grade apoi la 16 grade si in final la 12 grade. Cand corpul se raceste cu un aparat special inima se opreste temporar dar este tinuta in functiune de un al 2-lea aparat special. Corpul pare a fi anesteziat. Insa cand corpul ajunge la 12 grade daca s-au respectat procedurile mediale corecte, inima incepe sa bata din nou singura fara ajutorul aparatelor si corpul se anima din nou. Corpul astfel racit isi va pastra un metabolism incetinit, si functiile vitale la minim. E ca si cum corpul ar fi intr-o continua hibernare dar insa tu te poti misca. Traind intr-o astfel de stare poti obtine tinerete prelungita. Va semana cu un zombie dar nu am putea sa o numim zombie caci spre deosebire de ei va fi perfect constienta.
Doar in aceasta stare, va putea fi insemnata din nou incat corpul va fi determinat sa ii accepte tranformarea desi va fi o transformare mai lenta insa cand transformarea va fi completa corpul isi va reveni de la sine la o temperatura normala adica ma refer la temperatura corporala a vampirilor.


Ultima editare efectuata de catre Invader Lamu in Dum 21 Noi 2010, 21:28, editata de 1 ori
Sus In jos
Bee
Mare Preoteasa
Mare Preoteasa
Bee


Mesaje : 476
Puncte : 15509
Karma : 9
Data de inscriere : 06/10/2010
Localizare : Casa Noptii, Tusla
Stare de spirit : Marked...

Ideea Geniala a Rebeccai Empty
MesajSubiect: Re: Ideea Geniala a Rebeccai   Ideea Geniala a Rebeccai EmptyDum 21 Noi 2010, 20:49

Aproape murit, se corecta Rebecca. Vroiam sa zic ca daca corpul ei a refuzat transformarea o data nu o va mai face o a doua oara, corect? Cat despre insemnare, e bine ca se poate face, dar cred ca ar trebui sa o intrebam pe ea ce vrea sa faca. Ideea principala e ca nu a murit! Si, orice e mai bine dacat asta, dar daca am putea sa o facem din nou novice ar fi ceva... uluitor! zise Rebecca entuziasmata. Sesiza cu coltul ochiului atitudinea caracteristica a Marii Preotese, imperceptibila pentru cineva care nu o cunostea asa de bine ca ea pe Neferet, pe care aceasta o afisa de fiecare data cand nu ii convenea ceva. Si nu parea sa fie pre incantata de ideile fetelor. Isi schimba expresia fetei intr-o secunda.
Sus In jos
http://twitter.com/#!/glam_honeybee
Invader Lamu
Novice
Novice
Invader Lamu


Mesaje : 114
Puncte : 14931
Karma : 0
Data de inscriere : 27/10/2010

Ideea Geniala a Rebeccai Empty
MesajSubiect: Re: Ideea Geniala a Rebeccai   Ideea Geniala a Rebeccai EmptyDum 21 Noi 2010, 21:33

-Da, ar trebui sa o intrebam pe ea daca vrea a riste din nou. Riscul niciodata nu va fi 0 absolut. Insa metoda vostra daca o aplicam ar fi sanse ca corpul sa nu accepte destul de mici as spune sub 1% insa daca o combinam cu ideea mea, riscul devine aproape nesemnificativ, ceva in jur de 0,0001%
Sus In jos
Bee
Mare Preoteasa
Mare Preoteasa
Bee


Mesaje : 476
Puncte : 15509
Karma : 9
Data de inscriere : 06/10/2010
Localizare : Casa Noptii, Tusla
Stare de spirit : Marked...

Ideea Geniala a Rebeccai Empty
MesajSubiect: Re: Ideea Geniala a Rebeccai   Ideea Geniala a Rebeccai EmptyDum 21 Noi 2010, 22:43

Ii vom prezenta ei ambele idei, desi a ta pare cea mai buna. Trebuie sa stie. zise Rebecca si se grabi inapoi in salon.
Sus In jos
http://twitter.com/#!/glam_honeybee
Invader Lamu
Novice
Novice
Invader Lamu


Mesaje : 114
Puncte : 14931
Karma : 0
Data de inscriere : 27/10/2010

Ideea Geniala a Rebeccai Empty
MesajSubiect: Re: Ideea Geniala a Rebeccai   Ideea Geniala a Rebeccai EmptyDum 21 Noi 2010, 22:49

-De acord. Spun eu inainand si eu la fel de grabita spre salon.
Sus In jos
Bee
Mare Preoteasa
Mare Preoteasa
Bee


Mesaje : 476
Puncte : 15509
Karma : 9
Data de inscriere : 06/10/2010
Localizare : Casa Noptii, Tusla
Stare de spirit : Marked...

Ideea Geniala a Rebeccai Empty
MesajSubiect: Re: Ideea Geniala a Rebeccai   Ideea Geniala a Rebeccai EmptyDum 21 Noi 2010, 23:03

Corinne, spuse Neferet. Fetele au avut o idee, zise Mare Preoteasa si ii prezenta ideea fetelor, in detaliu.
Sus In jos
http://twitter.com/#!/glam_honeybee
Invader Lamu
Novice
Novice
Invader Lamu


Mesaje : 114
Puncte : 14931
Karma : 0
Data de inscriere : 27/10/2010

Ideea Geniala a Rebeccai Empty
MesajSubiect: Re: Ideea Geniala a Rebeccai   Ideea Geniala a Rebeccai EmptyMar 23 Noi 2010, 02:19

-Ma intreb daca Corine va fi de acord cu ideea mea. Gandesc eu.
Sus In jos
Bee
Mare Preoteasa
Mare Preoteasa
Bee


Mesaje : 476
Puncte : 15509
Karma : 9
Data de inscriere : 06/10/2010
Localizare : Casa Noptii, Tusla
Stare de spirit : Marked...

Ideea Geniala a Rebeccai Empty
MesajSubiect: Re: Ideea Geniala a Rebeccai   Ideea Geniala a Rebeccai EmptyJoi 09 Dec 2010, 01:06

Suna minunat! Nu as fi putut sa ma comport ca un om normal si vreau sa fac tot posibilul sa redevin novice. Iti multumesc Lum pentru ca m-ai salvat. Iti raman profund recunoscatoare, dar daca ai putea sa ma faci novice la loc, asta ar fi ...
Absolut extraordinar termina Rebecca fraza pentru Corinne.
Sus In jos
http://twitter.com/#!/glam_honeybee
Invader Lamu
Novice
Novice
Invader Lamu


Mesaje : 114
Puncte : 14931
Karma : 0
Data de inscriere : 27/10/2010

Ideea Geniala a Rebeccai Empty
MesajSubiect: Re: Ideea Geniala a Rebeccai   Ideea Geniala a Rebeccai EmptyJoi 09 Dec 2010, 02:13

-Atunci ar trebui sa ma lasati libera sa plec in Tokyo sa imi aduc aici nava caci doar acolo am laboatorul medical si totodata si bagajele din camera mea de camin din Tokyo. Ma voi intoarce in 24 de ore.
Sus In jos
Bee
Mare Preoteasa
Mare Preoteasa
Bee


Mesaje : 476
Puncte : 15509
Karma : 9
Data de inscriere : 06/10/2010
Localizare : Casa Noptii, Tusla
Stare de spirit : Marked...

Ideea Geniala a Rebeccai Empty
MesajSubiect: Re: Ideea Geniala a Rebeccai   Ideea Geniala a Rebeccai EmptyVin 10 Dec 2010, 00:48

Voi trimite si un fiu al lui Erbus cu tine, pentru orice eventualitate, o anunta Neferet pe Lum.
Sus In jos
http://twitter.com/#!/glam_honeybee
Invader Lamu
Novice
Novice
Invader Lamu


Mesaje : 114
Puncte : 14931
Karma : 0
Data de inscriere : 27/10/2010

Ideea Geniala a Rebeccai Empty
MesajSubiect: Re: Ideea Geniala a Rebeccai   Ideea Geniala a Rebeccai EmptyVin 10 Dec 2010, 02:10

-Ok, nu ma deranjeaza. Chiar m-ar bucura un bodyguard, ma ales unul vampir.
Sus In jos
Bee
Mare Preoteasa
Mare Preoteasa
Bee


Mesaje : 476
Puncte : 15509
Karma : 9
Data de inscriere : 06/10/2010
Localizare : Casa Noptii, Tusla
Stare de spirit : Marked...

Ideea Geniala a Rebeccai Empty
MesajSubiect: Re: Ideea Geniala a Rebeccai   Ideea Geniala a Rebeccai EmptyVin 10 Dec 2010, 13:57

Atunci, voi vorbi cu un fiu al lui Erbus si va veni la tine in 10 minute. Poti pleca cand vrei tu.
Sus In jos
http://twitter.com/#!/glam_honeybee
Invader Lamu
Novice
Novice
Invader Lamu


Mesaje : 114
Puncte : 14931
Karma : 0
Data de inscriere : 27/10/2010

Ideea Geniala a Rebeccai Empty
MesajSubiect: Re: Ideea Geniala a Rebeccai   Ideea Geniala a Rebeccai EmptySam 11 Dec 2010, 01:50

-Voi pleca de indata ce va ajunge la mine fiul lui Erbus cu care vei vorbi.


Ultima editare efectuata de catre Invader Lamu in Vin 17 Dec 2010, 23:26, editata de 1 ori
Sus In jos
Bee
Mare Preoteasa
Mare Preoteasa
Bee


Mesaje : 476
Puncte : 15509
Karma : 9
Data de inscriere : 06/10/2010
Localizare : Casa Noptii, Tusla
Stare de spirit : Marked...

Ideea Geniala a Rebeccai Empty
MesajSubiect: Re: Ideea Geniala a Rebeccai   Ideea Geniala a Rebeccai EmptyVin 17 Dec 2010, 23:16

Peste nu mai mult de 2 minute un Fiu al lui Erbus aparu. M-ati chemat? il intreba el pe Neferet.
Nu, nu te-a chemat inca. gandi Rebecca. Foarte ciudat.
Sus In jos
http://twitter.com/#!/glam_honeybee
Invader Lamu
Novice
Novice
Invader Lamu


Mesaje : 114
Puncte : 14931
Karma : 0
Data de inscriere : 27/10/2010

Ideea Geniala a Rebeccai Empty
MesajSubiect: Re: Ideea Geniala a Rebeccai   Ideea Geniala a Rebeccai EmptyVin 17 Dec 2010, 23:26

-Nu chiar atat de ciudat. Cred ca eu sunt devina. Am puteri telepatice. poate ca m-a auzit cand am spus "Voi pleca de indata ce va ajunge la mine fiul lui Erbus cu care vei vorbi". Si atunci el a venit fara sa mai astepte sa fie chemat.
Sus In jos
Bee
Mare Preoteasa
Mare Preoteasa
Bee


Mesaje : 476
Puncte : 15509
Karma : 9
Data de inscriere : 06/10/2010
Localizare : Casa Noptii, Tusla
Stare de spirit : Marked...

Ideea Geniala a Rebeccai Empty
MesajSubiect: Re: Ideea Geniala a Rebeccai   Ideea Geniala a Rebeccai EmptySam 18 Dec 2010, 00:35

Ok, chiar e ciudat ... dar si tare in acelasi timp.
Sus In jos
http://twitter.com/#!/glam_honeybee
Invader Lamu
Novice
Novice
Invader Lamu


Mesaje : 114
Puncte : 14931
Karma : 0
Data de inscriere : 27/10/2010

Ideea Geniala a Rebeccai Empty
MesajSubiect: Re: Ideea Geniala a Rebeccai   Ideea Geniala a Rebeccai EmptySam 18 Dec 2010, 01:03

-Si m-am gandit ca daca tot ma duc sa imi aduc lucruile aici si nava, poate reusesc sa gasesc ceva anume ce are legatua cu mine sa imi continui studiile pentru a vedea compaibilitatea mea. Dar acum intai o voi ajuta pe ea apoi ma ocup de mine.
Sus In jos
Bee
Mare Preoteasa
Mare Preoteasa
Bee


Mesaje : 476
Puncte : 15509
Karma : 9
Data de inscriere : 06/10/2010
Localizare : Casa Noptii, Tusla
Stare de spirit : Marked...

Ideea Geniala a Rebeccai Empty
MesajSubiect: Re: Ideea Geniala a Rebeccai   Ideea Geniala a Rebeccai EmptySam 18 Dec 2010, 17:10

E o idee buna, ii spuse Neferet fetei. O vei insoti pe Lum pana acasa sa isi aduca lucrurile. ii explica ea pe scurt fiului lui Erbus.
Sus In jos
http://twitter.com/#!/glam_honeybee
Invader Lamu
Novice
Novice
Invader Lamu


Mesaje : 114
Puncte : 14931
Karma : 0
Data de inscriere : 27/10/2010

Ideea Geniala a Rebeccai Empty
MesajSubiect: Re: Ideea Geniala a Rebeccai   Ideea Geniala a Rebeccai EmptyMier 22 Dec 2010, 07:14

Iesire catre Alte Locuri
Sus In jos
Krisu :)
Invitat
Invitat
Krisu :)


Mesaje : 9
Puncte : 14706
Karma : 1
Data de inscriere : 22/12/2010
Localizare : HON, Tusla

Ideea Geniala a Rebeccai Empty
MesajSubiect: Re: Ideea Geniala a Rebeccai   Ideea Geniala a Rebeccai EmptySam 25 Dec 2010, 00:07

...se trezi fata in fata cu o fata blonda, o eleva noua. Ah, in sfarsit
"Aici erai. Tu erai ieri aici, cu fata aceea care a... murit?"
Sus In jos
CoralineLine10
Anul III
Anul III
CoralineLine10


Mesaje : 284
Puncte : 14865
Karma : 2
Data de inscriere : 19/01/2011
Stare de spirit : in love

Ideea Geniala a Rebeccai Empty
MesajSubiect: Re: Ideea Geniala a Rebeccai   Ideea Geniala a Rebeccai EmptyMier 26 Ian 2011, 03:30

Bex se uita prin jur si daduse cu ochii de fata cea noua,Coraline.Statea intinsa pe un pat, cu un cutit infipt in spate.Becca, poti s-o chemi pe Nefert?Nu stiiu ce sa fac.Am fost in oras si cineva mi-a bagat cutitul in spate.
Sus In jos
HapPy GuRL
Anul III
Anul III
HapPy GuRL


Mesaje : 436
Puncte : 15083
Karma : 3
Data de inscriere : 15/01/2011
Localizare : bacau
Stare de spirit : always happy :)

Ideea Geniala a Rebeccai Empty
MesajSubiect: Re: Ideea Geniala a Rebeccai   Ideea Geniala a Rebeccai EmptyMier 26 Ian 2011, 03:33

intrare chole

da aici sunt. ce s-a intamplat?m-a chemat nef..eram ingrozita. mi-am pus palmele la gura. caroline era intinsa pe pat cu un cutit in spate. am tipt si cred ca eram lesinat


Ultima editare efectuata de catre BebEluShA in Mier 26 Ian 2011, 03:43, editata de 1 ori
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ideea Geniala a Rebeccai Empty
MesajSubiect: Re: Ideea Geniala a Rebeccai   Ideea Geniala a Rebeccai Empty

Sus In jos
 
Ideea Geniala a Rebeccai
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Camera Rebeccai

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
House Of Night Romania :: RPG :: Casa Noptii :: Infirmerie-
Mergi direct la: