House Of Night Romania
Cartile Preferate - Pagina 2 4a4c9e20e2e1132cd5eee5ca055ab6a8
Fii Binecuvantat! Bine ai venit pe forumul House Of Night Romania, noul forum dedicat seriei Casa Noptii scrisa de P.C. si Kristin Cast! Inregistreaza-te acum si vei putea vorbi cu ceilalti membrii despre personajele tale favorite din serie, autoare sau chiar participa la RPG. Ce mai astepti?
House Of Night Romania
Cartile Preferate - Pagina 2 4a4c9e20e2e1132cd5eee5ca055ab6a8
Fii Binecuvantat! Bine ai venit pe forumul House Of Night Romania, noul forum dedicat seriei Casa Noptii scrisa de P.C. si Kristin Cast! Inregistreaza-te acum si vei putea vorbi cu ceilalti membrii despre personajele tale favorite din serie, autoare sau chiar participa la RPG. Ce mai astepti?
House Of Night Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Cel mai apropiat loc de Casa Noptii, Tusla, Oklahoma! Vino sa fii Insemnat!
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Cartile Preferate

In jos 
+3
alexandraaa.
Invader Lamu
Bee
7 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Bee
Mare Preoteasa
Mare Preoteasa
Bee


Mesaje : 476
Puncte : 15455
Karma : 9
Data de inscriere : 06/10/2010
Localizare : Casa Noptii, Tusla
Stare de spirit : Marked...

Cartile Preferate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cartile Preferate   Cartile Preferate - Pagina 2 EmptyLun 21 Feb 2011, 17:52

Am eu cartea, dar nu am apucat sa o citesc. Mi s-a parut interesanta si imediat ce o termin va anunt si va spun cum a fost.
Am inceput de curand o serie foarte interesanta: Mortal Instruments de Cassandra Clare. Cred ca o sa apara in curand si in Romania. Oricum, cartile sunt SUPERBE.
Am mai citit Shiver (Wolves of Mercy Falls) , o poveste de dragoste foarte draguta intre o fata si un varcolac. Pe autoare o cheama Maggie Stiefvater.
Anna and the French Kiss e o carte foarte dragutsa si usoara, despre o fata care ajunge la o scoala in franta si sta la internat si se indragosteste de un baiat Etienne St. Claire.
Nu stiu care au aparut si pe la noi dar cand apar, merita citite.
Sus In jos
http://twitter.com/#!/glam_honeybee
HapPy GuRL
Anul III
Anul III
HapPy GuRL


Mesaje : 436
Puncte : 15029
Karma : 3
Data de inscriere : 15/01/2011
Localizare : bacau
Stare de spirit : always happy :)

Cartile Preferate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cartile Preferate   Cartile Preferate - Pagina 2 EmptyMar 22 Feb 2011, 02:10

despre ce este mortal instruments?
eu ma gandeam sa-mi cumpar magie dezlantuita de cat weatherill
Cartile Preferate - Pagina 2 Magiedezlantuitarao

Sus In jos
HapPy GuRL
Anul III
Anul III
HapPy GuRL


Mesaje : 436
Puncte : 15029
Karma : 3
Data de inscriere : 15/01/2011
Localizare : bacau
Stare de spirit : always happy :)

Cartile Preferate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cartile Preferate   Cartile Preferate - Pagina 2 EmptyMier 09 Mar 2011, 15:23

Ieri am fost si mi-am cumparat Micutele mincinoase. A mai citit-o cineva?
TOATA LUMEA ARE CEVA DE ASCUNS: CU ATAT MAI MULT SPENCER, ARIA, EMILY SI HANNA

Spencer ravneste la iubitul surorii ei. Aria are fantezii erotice cu profesorul sau de engleza. Emily s-a indragostit de noua ei colega de scoala. Iar Hanna apeleaza la solutii dezgustatoare ca sa-si mentina frumusetea. Dar, de cand prietena lor Alison a disparut, ele trebuie sa pastreze un secret si mai important. De unde stiu eu? Uite ca eu stiu totul despre fetele rele care au fost candva, fetele obraznice care sunt acum si secretele intunecate pe care trebuie sa le pastreze. Si... ia ghiciti ce voi face? Va voi spune tot ce stiu...
Cartile Preferate - Pagina 2 Micutelemincinoase

Sus In jos
CoralineLine10
Anul III
Anul III
CoralineLine10


Mesaje : 284
Puncte : 14811
Karma : 2
Data de inscriere : 19/01/2011
Stare de spirit : in love

Cartile Preferate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cartile Preferate   Cartile Preferate - Pagina 2 EmptyMier 09 Mar 2011, 15:54

mie imi plac foarte mult cartile de groaza.
-Coraline
-Goosebumps(sunt vreo 60 de carti-cateva in limba romana)
-HON(toate-in special Tentatia)
-Damnare
-Fiica tacerii
-Fata cu picioarele de sticla(am cumparat-o dar nu am apucat s-o citesc...dar e interesanta dupa descriere)
Sus In jos
HapPy GuRL
Anul III
Anul III
HapPy GuRL


Mesaje : 436
Puncte : 15029
Karma : 3
Data de inscriere : 15/01/2011
Localizare : bacau
Stare de spirit : always happy :)

Cartile Preferate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cartile Preferate   Cartile Preferate - Pagina 2 EmptyMier 09 Mar 2011, 15:57

am citit fiica tacerii. mie imi plac cartile cu
1 adolescenti
2 de groaza
3 science fiction(nu sunt chiar sigura ca imi plac dar am citit gazda din categoria asta)
4 de dragoste(da nu de alea perverse)
si neaparat toate trebuie sa aiba ceva fantastic.
Sus In jos
CoralineLine10
Anul III
Anul III
CoralineLine10


Mesaje : 284
Puncte : 14811
Karma : 2
Data de inscriere : 19/01/2011
Stare de spirit : in love

Cartile Preferate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cartile Preferate   Cartile Preferate - Pagina 2 EmptyMier 09 Mar 2011, 15:59

idem....cele cu adolescenti sunt foarte interesante....
Sus In jos
Bee
Mare Preoteasa
Mare Preoteasa
Bee


Mesaje : 476
Puncte : 15455
Karma : 9
Data de inscriere : 06/10/2010
Localizare : Casa Noptii, Tusla
Stare de spirit : Marked...

Cartile Preferate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cartile Preferate   Cartile Preferate - Pagina 2 EmptyMier 09 Mar 2011, 20:28

Seria Micutele Mincinoase (Pretty Little Liars) o am eu dar nu am inceput-o inca. O sa te anunt dar cred ca inaintea mea o sa o citeasca alexandra ca eu mai am mai multe carti pe lista de to-read. Daca o citeste o sa ii spun sa ne zica daca i-a placut. Stiu ca exista si serial iar Aria (cea de pe coperta care face 'shhh' este aceeasi actrita cu cea care o joaca Miranda in Magicienii din Waverly Place =)) pe Disney.
Eu am citit Academia Vampirilor si ador seria dar Vampirii din Morganville nu am citit-o. Am auzit ca e o serie buna. Oricum, iti recomand cu caldura Academia Vampirilor.
Sus In jos
http://twitter.com/#!/glam_honeybee
HapPy GuRL
Anul III
Anul III
HapPy GuRL


Mesaje : 436
Puncte : 15029
Karma : 3
Data de inscriere : 15/01/2011
Localizare : bacau
Stare de spirit : always happy :)

Cartile Preferate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cartile Preferate   Cartile Preferate - Pagina 2 EmptyJoi 10 Mar 2011, 02:33

Am luat academia vampirilor pana la urma. Mi se parea mie cunoscuta Aria de undeva dar nu mi-am dat seama. Hanna stiu ca este Ashley Benson(asa am vrut sa arate presonajul meu de la rpg). Celelalte habar nu am cine sunt sau in ce au jucat. Daca o citesti sa-mi spui cine e personajul tau preferat. Asta e vala bil si pentru Alexandra. Smile
Sus In jos
CoralineLine10
Anul III
Anul III
CoralineLine10


Mesaje : 284
Puncte : 14811
Karma : 2
Data de inscriere : 19/01/2011
Stare de spirit : in love

Cartile Preferate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cartile Preferate   Cartile Preferate - Pagina 2 EmptyMier 16 Mar 2011, 14:59

BFF a mea are Academia Vampirilor.Trebuie s-o întreb cum e.O s-o iau si eu. Din spusele voastre, chiar e interesantă.
Sus In jos
HapPy GuRL
Anul III
Anul III
HapPy GuRL


Mesaje : 436
Puncte : 15029
Karma : 3
Data de inscriere : 15/01/2011
Localizare : bacau
Stare de spirit : always happy :)

Cartile Preferate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cartile Preferate   Cartile Preferate - Pagina 2 EmptyMar 29 Mar 2011, 01:31

da este dar preferatele mele raman casa noptii si jurnalele vampirilor.
Sus In jos
BlueMoon
Invitat
Invitat
BlueMoon


Mesaje : 30
Puncte : 14822
Karma : 1
Data de inscriere : 03/11/2010
Localizare : Campina
Stare de spirit : -

Cartile Preferate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cartile Preferate   Cartile Preferate - Pagina 2 EmptyMier 13 Apr 2011, 18:38

merita sa cititi tot ce e aparut la editura leda de genu' Vampirii din Morganville , Jurnalele Vampirilor, Sange Albastru, Vampirii sudului( true blood), Academia vampirilor, seria Georgina Kincaid, Fortele Raului Absolut etc... pe bune eu am citit tot ce a aparut de la seriile astea si nu sunt dezamagita de ele. Azi mi-a venit Academia vampirilor vol 6, sunt nerabdatoare sa o aduca mama de la posta Mad . iar ultima serie aparuta la leda, Instrumente Mortale e la fel de buna ca restul. MERITA pe bune Very Happy
Sus In jos
HapPy GuRL
Anul III
Anul III
HapPy GuRL


Mesaje : 436
Puncte : 15029
Karma : 3
Data de inscriere : 15/01/2011
Localizare : bacau
Stare de spirit : always happy :)

Cartile Preferate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cartile Preferate   Cartile Preferate - Pagina 2 EmptySam 16 Apr 2011, 18:54

eu in vacanta de paste imi iau intoarcerea. caderea noptii(jurnalele vampirilor), cercul secret si academia vampirilor vol 6.
Sus In jos
BlueMoon
Invitat
Invitat
BlueMoon


Mesaje : 30
Puncte : 14822
Karma : 1
Data de inscriere : 03/11/2010
Localizare : Campina
Stare de spirit : -

Cartile Preferate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cartile Preferate   Cartile Preferate - Pagina 2 EmptySam 16 Apr 2011, 19:41

am terminat eu de citit vol.6 din academia vampirilor, unele parti mi-au placut unele nu, imi venea sa dau cu ea de pamant dupa ce am terminat-o Sad...
Sus In jos
HapPy GuRL
Anul III
Anul III
HapPy GuRL


Mesaje : 436
Puncte : 15029
Karma : 3
Data de inscriere : 15/01/2011
Localizare : bacau
Stare de spirit : always happy :)

Cartile Preferate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cartile Preferate   Cartile Preferate - Pagina 2 EmptyDum 17 Apr 2011, 22:30

mai sus am scris ca iau volumu6 dar am gresit trebuie sa-l iau pe al doilea. care ti se pare mai interesanta din cele 6? a doua e mai buna ca prima?
Sus In jos
BlueMoon
Invitat
Invitat
BlueMoon


Mesaje : 30
Puncte : 14822
Karma : 1
Data de inscriere : 03/11/2010
Localizare : Campina
Stare de spirit : -

Cartile Preferate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cartile Preferate   Cartile Preferate - Pagina 2 EmptyLun 18 Apr 2011, 02:50

tu ma intrebi care volum din cele 6 de la Academia Vampirilor e mai interesanta? 4 si 5 mi-au placut cel mai mult, dar cand am zis ca nu mi-au placut unele parti m-am referit la unele din vol 6 , o sa vezi tu daca o so citesti si daca iti place un anumit personaj...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cartile Preferate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cartile Preferate   Cartile Preferate - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Cartile Preferate
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
House Of Night Romania :: Cafenea :: Cafeneaua Starbucks-
Mergi direct la: