House Of Night Romania
Camera Rebeccai 4a4c9e20e2e1132cd5eee5ca055ab6a8
Fii Binecuvantat! Bine ai venit pe forumul House Of Night Romania, noul forum dedicat seriei Casa Noptii scrisa de P.C. si Kristin Cast! Inregistreaza-te acum si vei putea vorbi cu ceilalti membrii despre personajele tale favorite din serie, autoare sau chiar participa la RPG. Ce mai astepti?
House Of Night Romania
Camera Rebeccai 4a4c9e20e2e1132cd5eee5ca055ab6a8
Fii Binecuvantat! Bine ai venit pe forumul House Of Night Romania, noul forum dedicat seriei Casa Noptii scrisa de P.C. si Kristin Cast! Inregistreaza-te acum si vei putea vorbi cu ceilalti membrii despre personajele tale favorite din serie, autoare sau chiar participa la RPG. Ce mai astepti?
House Of Night Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Cel mai apropiat loc de Casa Noptii, Tusla, Oklahoma! Vino sa fii Insemnat!
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Camera Rebeccai

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Bee
Mare Preoteasa
Mare Preoteasa
Bee


Mesaje : 476
Puncte : 15437
Karma : 9
Data de inscriere : 06/10/2010
Localizare : Casa Noptii, Tusla
Stare de spirit : Marked...

Camera Rebeccai Empty
MesajSubiect: Camera Rebeccai   Camera Rebeccai EmptyMier 03 Noi 2010, 00:59

Rebecca si Dan intrare din Holurile
Dupa ce urcara scara catre dormitoarele fetelor intrara in camera Rebeccai. Mare, cu doua paturi, unul dintre ele avea niste cuverturi albastre din saten si era plin cu perne mari si diferite carti deoarece Rebecca adora sa citeasca. Fata se repezi la noptiera si cotrobai prin ea cu o mana tremuranda. Dan o puse sa se aseze pe pat si scoase el din noptiera o folie cu pastile albe.
Nu sta in picioare, ii spuse Rebecca lui Lum, oferindu-i un loc langa ea.
Dan iesea din baie cu un pahar cu apa si o pastila in cealalta mana si i le intinse Rebeccai, iar ea schita un zambet in semn de multumesc.

OOC: posturile mele devin kilometrice Smile)
Sus In jos
http://twitter.com/#!/glam_honeybee
Invader Lamu
Novice
Novice
Invader Lamu


Mesaje : 114
Puncte : 14859
Karma : 0
Data de inscriere : 27/10/2010

Camera Rebeccai Empty
MesajSubiect: Re: Camera Rebeccai   Camera Rebeccai EmptyMier 03 Noi 2010, 01:41

Ma asez pe pat langa Rebecca si iau la mana cartile si ma uit la titluri si le rasfoiesc in cautarea uneia care sa mi se para interesanta.
Sus In jos
Bee
Mare Preoteasa
Mare Preoteasa
Bee


Mesaje : 476
Puncte : 15437
Karma : 9
Data de inscriere : 06/10/2010
Localizare : Casa Noptii, Tusla
Stare de spirit : Marked...

Camera Rebeccai Empty
MesajSubiect: Re: Camera Rebeccai   Camera Rebeccai EmptyMier 03 Noi 2010, 01:48

Rebecca inghite pastila si se intinde pe patul din fata patului ei pentru a le lasa un loc lui Lum si lui Dan. Acesta din urma se uita cu atentie la ceva de pe biroul Rebeccai.
Nu zice nimic, spuse fata scurt.
Sus In jos
http://twitter.com/#!/glam_honeybee
Invader Lamu
Novice
Novice
Invader Lamu


Mesaje : 114
Puncte : 14859
Karma : 0
Data de inscriere : 27/10/2010

Camera Rebeccai Empty
MesajSubiect: Re: Camera Rebeccai   Camera Rebeccai EmptyMier 03 Noi 2010, 01:53

Imi intorc privirea la acel ceva, studiindu-l atenta si dand dovada de multa curiozitate.
Sus In jos
Bee
Mare Preoteasa
Mare Preoteasa
Bee


Mesaje : 476
Puncte : 15437
Karma : 9
Data de inscriere : 06/10/2010
Localizare : Casa Noptii, Tusla
Stare de spirit : Marked...

Camera Rebeccai Empty
MesajSubiect: Re: Camera Rebeccai   Camera Rebeccai EmptyJoi 04 Noi 2010, 01:11

Pe birou era o foaie cu numere scrise iar ultimele caractere nu prea mai semanau a cifre.
Ti-ai dat seama ce inseamna? Caractere din alta limba, una care nu se mai foloseste, poate. spuse Dan, trasand cu degetul o urma pe sub sirul de numere. De unde ai avut foaia? intreba curios Dan.
Sus In jos
http://twitter.com/#!/glam_honeybee
Invader Lamu
Novice
Novice
Invader Lamu


Mesaje : 114
Puncte : 14859
Karma : 0
Data de inscriere : 27/10/2010

Camera Rebeccai Empty
MesajSubiect: Re: Camera Rebeccai   Camera Rebeccai EmptyJoi 04 Noi 2010, 01:42

-Dati-mi mie sa ma uit, poate imi dau eu seama ce este.
Sus In jos
Bee
Mare Preoteasa
Mare Preoteasa
Bee


Mesaje : 476
Puncte : 15437
Karma : 9
Data de inscriere : 06/10/2010
Localizare : Casa Noptii, Tusla
Stare de spirit : Marked...

Camera Rebeccai Empty
MesajSubiect: Re: Camera Rebeccai   Camera Rebeccai EmptyVin 05 Noi 2010, 03:14

Dan ii intinse hartia lui Lum si ii explica. In ultimul timp numerele lui Becky devin ... altceva zise el aratand spre ciudatele caractere.
Ceea ce e complet enervant exclama Rebecca oftand. Am doar jumatate de mesaj! Numerele nu sunt intregi si nu mai au sens si e total aiurea. Cat despre hartie, Pheobe mi-a dat-o, spuse fata inghitind in sec.
Sus In jos
http://twitter.com/#!/glam_honeybee
Invader Lamu
Novice
Novice
Invader Lamu


Mesaje : 114
Puncte : 14859
Karma : 0
Data de inscriere : 27/10/2010

Camera Rebeccai Empty
MesajSubiect: Re: Camera Rebeccai   Camera Rebeccai EmptyVin 05 Noi 2010, 04:29

Si cu celelate hartii pe care ai scris numere in stare de transa, unde sunt? Poate ca prima jumatate, nu ti-ai dat seama ca e mesaj si le-ai lasat balta undeva. As vrea sa vad toate hartiile, daca se poate.
Sus In jos
Bee
Mare Preoteasa
Mare Preoteasa
Bee


Mesaje : 476
Puncte : 15437
Karma : 9
Data de inscriere : 06/10/2010
Localizare : Casa Noptii, Tusla
Stare de spirit : Marked...

Camera Rebeccai Empty
MesajSubiect: Re: Camera Rebeccai   Camera Rebeccai EmptyVin 05 Noi 2010, 20:24

Rebecca scoase dintr-un sertar mai multe hartii si o rupse si pe cea din caietul lui Dan. Le puse pe masa si le aseza in ordine cronologica pe cele din ultimele saptamani unde numerele deveneau caractere ciudate.
Nu vad nici o legatura...
Sus In jos
http://twitter.com/#!/glam_honeybee
Invader Lamu
Novice
Novice
Invader Lamu


Mesaje : 114
Puncte : 14859
Karma : 0
Data de inscriere : 27/10/2010

Camera Rebeccai Empty
MesajSubiect: Re: Camera Rebeccai   Camera Rebeccai EmptyDum 07 Noi 2010, 23:01

Aparent nu au legatura, insa pentru cineva care e pricepe la numerologie are o anumita semnficatie. Nu inseamna nimic impreuna, dar daca le separi in cateva grupuri, ele prevad un eveniment special, la o anumita data si o anumit ora. Iar caracterele astea care le numesti tu ciudate, sunt caractere intr-un alt alfabet, alt sistem de numerotare, unul care s-a folositt cu mii de ani in urma.
Sus In jos
Bee
Mare Preoteasa
Mare Preoteasa
Bee


Mesaje : 476
Puncte : 15437
Karma : 9
Data de inscriere : 06/10/2010
Localizare : Casa Noptii, Tusla
Stare de spirit : Marked...

Camera Rebeccai Empty
MesajSubiect: Re: Camera Rebeccai   Camera Rebeccai EmptyLun 08 Noi 2010, 02:39

De fiecare data cand am o viziune, numarul arata o ora, data, numar de telefon, de la ceva ce se va intampla, bine sau rau. Dar ... caracterele astea arata ca si cum ... nu sunt intregi, terminate. Ca si cum as fi scris un 3 in loc de 8.
Bex, se insenineaza. Noi trebuie sa dormim dar trebuie sa o ducem pe Lum la Neferet inainte. Haide, le grabi el pe fete si apoi casca pentru a-si intari spusele.
Sus In jos
http://twitter.com/#!/glam_honeybee
Invader Lamu
Novice
Novice
Invader Lamu


Mesaje : 114
Puncte : 14859
Karma : 0
Data de inscriere : 27/10/2010

Camera Rebeccai Empty
MesajSubiect: Re: Camera Rebeccai   Camera Rebeccai EmptyLun 08 Noi 2010, 15:26

-Ok. Hai sa o cunosc si eu pe Neferet. Spun un pic nepasatoare.


Ultima editare efectuata de catre Invader Lamu in Lun 08 Noi 2010, 23:51, editata de 1 ori
Sus In jos
Bee
Mare Preoteasa
Mare Preoteasa
Bee


Mesaje : 476
Puncte : 15437
Karma : 9
Data de inscriere : 06/10/2010
Localizare : Casa Noptii, Tusla
Stare de spirit : Marked...

Camera Rebeccai Empty
MesajSubiect: Re: Camera Rebeccai   Camera Rebeccai EmptyLun 08 Noi 2010, 20:52

Ideea e ca ea ne va spune ce cauti aici, deoarece nimeni nu pare sa stie. Haide, banuiesc ca e in receptie dicutand cu parintii lui Leah, zise ea si ii arunca o privire plina de subinteles lui Dan, apoi ii explica si lui Lum. Leah e fosta mea colega de camera. Corpul ei nu a suportat transformarea si ea a murit acum 2 zile. Parintii ei au venit sa ii ia lucrurile, spuse Rebecca facand un semn din cap spre asternuturile colorate ale celui de-al doilea pat si jucariile din plus, posterele cu cantaretii si caietele de pe biroul de langa.


Ultima editare efectuata de catre Bee in Mar 09 Noi 2010, 00:44, editata de 1 ori
Sus In jos
http://twitter.com/#!/glam_honeybee
Invader Lamu
Novice
Novice
Invader Lamu


Mesaje : 114
Puncte : 14859
Karma : 0
Data de inscriere : 27/10/2010

Camera Rebeccai Empty
MesajSubiect: Re: Camera Rebeccai   Camera Rebeccai EmptyLun 08 Noi 2010, 23:54

-Atunci, pot spune doar ca imi pare rau. Spun eu lasand capul in jos. -Insa ma intreb daca a fost insmnata cu voia ei sau obligata sub cine stie ce amenintari.
Sus In jos
Bee
Mare Preoteasa
Mare Preoteasa
Bee


Mesaje : 476
Puncte : 15437
Karma : 9
Data de inscriere : 06/10/2010
Localizare : Casa Noptii, Tusla
Stare de spirit : Marked...

Camera Rebeccai Empty
MesajSubiect: Re: Camera Rebeccai   Camera Rebeccai EmptyMar 09 Noi 2010, 00:50

Nimeni nu este insemnat din propria dorinta. De asta nu stie nimeni ce faci aici daca nu esti novice. Oricum, Neferet sigur stie raspunsul. De obicei un vampir cautator te insemneasza si apoi tu trebuie sa vii la casa noptii. Tu, pe de alta parte ai fost adusa aici de un Cautator ceea ce din cate stim noi nu s-a mai intamplat.
Eu spre exemplu eram in metrou in Londra si Cautatorul a aparut si m-a Insemnat. Toata lumea se uita ciudat la mine, dar nu stiu daca e un lucru bun sau rau ca nu stiau despre ce e vorba. Aici in Tusla toata lumea stie despre Casa Noptii si cunoaste cautatorii, explica Rebecca.
OOC: simteam nevoia sa scriu si postul asta Very Happy Acum sunt gata.

Rebecca si Dan iesire spre Receptie
Sus In jos
http://twitter.com/#!/glam_honeybee
Invader Lamu
Novice
Novice
Invader Lamu


Mesaje : 114
Puncte : 14859
Karma : 0
Data de inscriere : 27/10/2010

Camera Rebeccai Empty
MesajSubiect: Re: Camera Rebeccai   Camera Rebeccai EmptyMar 09 Noi 2010, 01:07

-Eu nu vreau sa fiu insemnata fara voia mea. Sunt prea tanara sa mor. Raportat la varsta cat traiesc semenii mei, eu sunt inca un foarte mica. Am 17 ani din vreo 3000. probbil ca acel cautator nu a stiut ce sa faca daca si-a dat seama ca sunt extraterestra.
-Eu in primul rand vreau sa fac proprile mele studii asupra insemnarii si a rituaurilor ce se practica aici si daca ajung la o concluzie ca as avea sanse de supravietuire peste 90% voi acepta, daca nu, nu.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Camera Rebeccai Empty
MesajSubiect: Re: Camera Rebeccai   Camera Rebeccai Empty

Sus In jos
 
Camera Rebeccai
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Ideea Geniala a Rebeccai
» Camera 502
» camera lui Caroline si a lui Chole

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
House Of Night Romania :: RPG :: Casa Noptii :: Dormitoarele :: Dormitoarele Fetelor-
Mergi direct la: